Pensjonat Domopieki ➤ Usługi

Pensjonat dla osób starszych i niepełnosprawnych jest placówką specjalną świadczącą usługi opiekuńczo-wspierające dla osób z różnymi schorzeniami i potrzebami

Dom opieki przyjmuje mieszkańców z różnymi chorobami, w tym demencją, artretyzmem, chorobami serca i innymi. Każdy mieszkaniec otrzymuje indywidualny plan opieki uwzględniający jego potrzeby i stan zdrowia.

Naszym mieszkańcom zapewniamy staranną i profesjonalną opiekę, komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Pomieszczenia i wyposażenie są okresowo kontrolowane pod kątem potencjalnych zagrożeń, takich jak poślizgnięcie, połknięcie, pożar i inne. Każdy mieszkaniec otrzymuje zindywidualizowaną opiekę i wsparcie w zależności od jego potrzeb i stanu zdrowia. Pozwala to na zapewnienie wysokiej jakości opieki i wsparcia, dostosowanej do potrzeb każdego mieszkańca, opiekę medyczną, prawidłowe odżywianie oraz odpowiednie wsparcie w celu zapewnienia im komfortu i bezpieczeństwa.

 

Naszym celem jest zapewnienie każdej osobie warunków nie gorszych od tych, do których jest przyzwyczajona.

Bardzo często nasi podopieczni otrzymują lepszą opiekę niż w domu. Do tego należy dodać możliwość komunikowania się z tymi samymi osobami i uwagę personelu. Jesteśmy gotowi otaczać opieką, dawać wsparcie, robić wszystko, aby przedłużyć lata życia. Podstawowy zestaw usług: ➤➤ Nasi podopieczni mieszkają w uporządkowanych, komfortowych warunkach - pokoje przeznaczone dla 1-4 osób z wszelkimi udogodnieniami. ➤➤ Dla każdego dobieramy optymalną opcję noclegu, biorąc pod uwagę jego życzenia i kondycję fizyczną.
➤➤ Każdy pokój posiada wszystko co potrzebne do wygodnego życia osoby starszej:
Poręcze wzdłuż ścian;
Wygodne schody;
Podjazdy dla wózków inwalidzkich;
Specjalne poręcze;
Sprzęt elektryczny;
przyciski do wezwania personelu ratunkowego;
Windy mobilne i nie tylko. ➤➤ Uzupełnij 3-6 posiłków dziennie. Monitorujemy zbilansowaną dietę naszych podopiecznych, oferujemy posiłki dietetyczne tym, którzy tego potrzebują. Jadłospis dla każdej starszej osoby ustala profesjonalny dietetyk.
➤➤ Opieka pielęgniarska świadczona jest przez całą dobę. Personel medyczny jest zawsze gotowy do udzielenia niezbędnej pomocy. Stan fizyczny, psychiczny i emocjonalny Gości jest stale monitorowany przez wykwalifikowanych pracowników..
➤➤ Stworzono specjalne programy rekonwalescencji i rehabilitacji. Działania lecznicze organizowane są w oparciu o zalecenia lekarzy o odpowiednim profilu oraz terapeutów. Personel dokładnie monitoruje realizację ich poleceń, w tym przyjmowanie przepisanych leków i innych niuansów.
 

Pensjonat posiada wszystkie niezbędne warunki do:

⬤ obłożnie chorzy;
⬤ osoby z onkologią;
⬤ podopieczni po udarze mózgu;
⬤ pacjenci z cukrzycą;
⬤ osoby z demencją;
⬤ starszych gości z chorobą Parkinsona.
Dla osób z ograniczoną mobilnością wykonywany jest masaż rozwijający mięśnie.
W każdym pokoju starannie utrzymywana jest czystość, regularnie zmieniana jest pościel, prana jest bielizna gości, wietrzenie pomieszczeń i wykańczanie kwarcu.
Dla chętnych organizowane są zajęcia rekreacyjne: czytanie i spacery, gry i inne wspólne zajęcia. W razie potrzeby zapewniane jest profesjonalne wsparcie psychologiczne.